Польща відкрила додатковий прикордонний перехід для українського зерна – експерт

06.06.2022

Польща ухвалила рішення тимчасово не здійснювати ветеринарний контроль кормів рослинного походження (зокрема, фуражних зернових вантажів) під час транзиту її територією до третіх країн, що дасть змогу Україні експортувати сільгоспкультури через прикордонний перехід Рава-Руська – Верхрата.

Відповідний спрощений режим експорту зернових почав діяти 31 травня, написав заступник директора департаменту комерційної роботи АТ "Укрзалізниця" Валерій Ткачов у фейсбуці у вівторок увечері.

"Це означає, що такі вантажі можуть ввозитися до Польщі через будь-які пункти пропуску - як залізничні, так і наземні. Це дасть змогу збільшити експорт зерна з України!", - написав він у соцмережі.

Як повідомлялося, Україна та Польща 17 травня домовилися про можливість транзиту зернових культур через спільні прикордонні інспекційні пости, а також про забезпечення його залізничного транзиту через прикордонні пункти "Верхрата" – "Рава-Руська", "Медика" – "Шегині" та "Кросценко" – "Смільниця".

Крім забезпечення можливості транзиту українських зернових через польські прикордонні пункти, сторони домовилися про збільшення кількості польських ветеринарних інспекторів на кордоні з Україною до 19 осіб, а також про зміну графіка їхньої роботи на цілодобовий на найбільш завантажених прикордонних пунктах.

Раніше, 11 травня, Міністерство інфраструктури України та Міністерство інфраструктури та розвитку Польщі домовилися про покращення логістичних можливостей на спільному кордоні.

Поділитися: