Міжвідомча комісія з відбору житлових об'єктів на засіданні 30 травня ухвалила рішення про об'єкти, які можуть бути придбані Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) для подальшої передачі в оренду внутрішньо переміщеним особам, з числа багатодітних родин, житло яких зруйноване внаслідок російської агресії.
Як повідомлялося, на початку травня Держмолодьжитло оголосило про закупівлю у фіз- та юросіб загалом 100 квартир із ремонтом та меблями: у Київській та Чернігівській областях по 35, у Сумській – 20 та Житомирській – 10. Мінімальна загальна площа житла – 31,5 кв. м, максимальна – 94,5 кв. м. Пропозиції приймали до 20 травня.
Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у пресслужбі відомства, регіональні робочі групи у складі представників обласних військових адміністрацій та територіальних управлінь Держмолодьжитла оглянули квартири, які можуть бути придбані для проживання ВПО.
Міжвідомча комісія рекомендувала загалом 52 житлові об'єкти: 18 квартир у Київській області, 16 – у Чернігівській, 12 – у Сумській та 6 – у Житомирській області. Міжвідомча комісія відхилила низку пропозицій через невідповідність критеріям, перелік яких розміщено на сайті Держмолодьжитла. Рекомендовано провести додатковий відбір та придбання житла.
На офіційному вебсайті Держмолодьжитла буде розміщено інформацію про житлові об'єкти, рекомендовані для придбання.
Відбирати сім’ї, які виявили бажання отримати житло в оренду, будуть спільно Держмолодьжитло та обласними військовими адміністраціями. Договори між Держмолодьжитлом та громадянами, які отримають тимчасове житло за цією програмою, буде підписано до кінця червня 2022 року.
Як повідомлялося, постановою Кабміну №495 від 29 квітня 2022 року затверджено Порядок викупу, будівництва житла з метою передачі для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.
Держмолодьжитло може купувати готове житло за умови, що вартість придбання 1 кв. м загальної площі такого об'єкта (з урахуванням усіх обов'язкових платежів, які сплачує покупець у разі його придбання) не перевищує граничної вартості.
Гранична вартість розраховується виходячи з опосередкованої вартості спорудження житла у регіонах України, визначеної Мінрегіоном та збільшеної для: міст - обласних центрів, міст обласного значення з населенням понад 300 тис. осіб та населених пунктів, розташованих у районах, прилеглих до меж міст - обласних центрів, - у 1,75 раза; інших населених пунктів – у 1,5 раза.
Наприклад, у лютому 2022 року Мінрегіон затвердив опосередковану вартість для Закарпатської області 13 892 грн/кв. м, для Києва – 18 704 грн/кв. м. Отже, гранична вартість готового до заселення житла, яку може сплатити держава або громади, в Ужгороді становить 24 311 грн/кв. м, у Києві – 32 732 грн/кв. м.